Olej rycynowy czy profesjonalna odżywka do brwi – co wybrać?

Zapuszczasz brwi? To dobrze, teraz cienkie jak niteczki dni nie są modne. Od kilku lat królują grube, mocne i wyraźne łuki brwiowe, które dodają twarzy młodzieńczości, charakteru i wyglądają bardzo kobieco. Grube brwi odmładzają twarz! Dlatego pewnie chcesz, aby urosły jak najszybciej i jak najładniejsze. Zastanawiasz się nad wyborem najlepszej metody zapuszczania brwi? Masz dwa wyjścia: klasyczną, czyli olejek rycynowy oraz innowacyjną, czyli odżywkę do brwi. Plusem oleju jest to, że jest niezwykle tani. Który kosmetyk wybrać?

Czym zapuścić brwi – najlepsze sposoby

Olejek rycynowy na brwi

Olejek rycynowy to ukochany kosmetyk naszych babek i prababek – można rzec, że jest pierwszą, znaną odżywką do włosów, rzęs i brwi. Olej rycynowy należy do grona naturalnych olejków kosmetycznych, a jego popularność nie maleje, ponieważ jest wyjątkowy – jako jedyny zawiera on bowiem cenny kwas rycynolowy, który pobudza cebulki do pracy – hamuje wypadanie, wzmacnia włosy, rzęsy, brwi. Olejek rycynowy jest też idealny na oczyszczanie skalpu z toksyn i zanieczyszczeń, a także do zabiegu OCM, czyli oczyszczania twarzy olejami. Olejek rycynowy jest zatem nie tylko niedrogi, ale i wszechstronny, więc wiele kobiet skłania się bardziej ku niemu, wybierając kurację na porost brwi. Jeśli nie zadziała – stanie się odżywką do włosów, paznokci lub posłuży do demakijażu twarzy. Ale nam chodzi przecież o najszybsze działanie i lepsze efekty Gdyby brwi po olejku rycynowym odrastały tak szybko, kosmetolodzy nie głowili by się nad wynalezieniem odżywki do brwi.

Odżywka na porost brwi

Obecnie to najszybciej działający, najsilniej odżywiający brwi kosmetyk na rynku. Odżywka do brwi została stworzona od początku do końca wyłącznie dla nich – dla maleńkich włosków na łuku brwiowym. Ma ona za zadanie działać bezpośrednio na cebulki,czyli wzmocnić je od podstaw. Dzięki temu że maleńkie “korzenie” brwi są wzmocnione – odżywcze substancje są dostarczane do całej łodygi włosa i brwi stają się mocne, odzyskują piękny, ciemny kolor, są grubsze, bardziej elastyczne, błyszczące. Tryskają zdrowiem!
Odżywka do brwi działa na wszystkie cebulki, nawet te, które latami były uśpione i z jakiegoś powodu nie rosły. Dzięki temu możliwy jest szybszy i lepszy odrost gęstych , doskonałych brwi. najlepsze odżywki nie tylko pobudzają do wzrostu, ale też regenerują, wzmacniają, chronią i odżywiają małe włoski. To daje kompleksowa pielęgnację, która daje wspaniałe efekty w krótkim czasie – niektóre odżywki działają już po 2-3 tygodniach. Oczywiście wszystko zależy od kondycji i stanu brwi oraz cebulek, ale regularnie stosowana odżywka zawsze prześcignie w działaniu olejek rycynowy. Ten drugi dobrze jest stosować np, aby podkreślić łuk brwiowy i zabezpieczyć dodatkowo włoski w ciągu dnia – kwasy tłuszczowe zawarte w oleju doskonale chronią przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.
Jednak jeśli zależy Ci na brwiach jak z obrazka – zaufaj sile odżywki do brwi – to kosmetyk ukierunkowany tylko i wyłącznie na brwi, ich potrzeby problemy i pielęgnację

Odżywka do brwi i olejek rycynowy – zastosowanie

Olejek rycynowy jest dużo wolniejszy w działaniu i niestety nigdy nie da tak spektakularnych efektów jak odżywka, ale atutem jest jego cena, kilkanaście razy niższa niż odżywki. Jeśli zatem uparłeś się przy stosowaniu olejku rycynowego – bądź systematyczna i stosuj go regularnie przez kilka miesięcy. Najlepiej nakładaj go na łuk brwiowy rano i wieczorem – wtedy jego działanie będzie nasilone i olejek lepiej odżywi włoski. Uważaj by nie nakłada co za dużo, ponieważ może ściekać i dostać się do oczu, a to spowoduje znaczny dyskomfort w widzeniu i może podrażnić spojówkę. 
Odżywkę do brwi wystarczy stosować raz dziennie, na noc, najlepiej przed pójściem spać, po dokładnym demakijażu twarzy. Łuk brwiowy powinien być osuszony i czysty, aby odżywka łatwo wniknęła pod skórę i dotarła do cebulek. Dobry kosmetyk do brwi wsiąka szybko i dociera do cebulek, gdzie ujawnia swój pielęgnacyjny potencjał. Zanim nałożysz odżywkę na brwi, upewnij się że skóra jest czysta, sucha i pozbawiona makijażu. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że odżywka do brwi dotrze do mieszków włosowych i dostarczy im niezbędnych składników odżywczych. Dobra odżywka do brwi potrzebuje zaledwie kilku sekund, by się wchłonąć, co oznacza, że nie musisz się martwić, że dostanie się do twoich oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top