Kredką, pisakiem czy pomadą – czym najlepiej malować brwi?

Uznałaś, że Twoje brwi lepiej wyglądają, jeśli je delikatnie podkreślisz? To prawda, że pomalowana brew zyskuje na wyrazie i staje się piękniejsza. Czym i jak ją malować, aby uzyskać jak najlepszy efekt i nie wyrządzić sobie szkody? Okazuje się że makijaż brwi to sztuka – wykonany nieumiejętnie może nadać nam groteskowego wyglądu. Nie martw się, że sobie nie poradzisz, ponieważ z dobrze dobranym kosmetykiem do makijażu na pewno się uda! Poznaj najpopularniejsze produkty do malowania brwi, dowiedz się jak je dopasować do stanu, kondycji i potrzeb brwi oraz jakie efekty dzięki nim uzyskasz.

Dlaczego warto malować brwi?

Trendy w makijażu brwi – tak było kiedyś
Jeszcze kilka lat temu brwi nie stanowiły ważnego elementu make-upu. Owszem, istniały trendy na podkreślanie włosków bezbarwnymi żelami czy wyznaczanie ich kształtu za pomocą pęsety, lecz to wszystko. Cienkie linie podkreślone kredką lub pozostawienie naturalnego wyglądu brwi to do niedawna normalność. Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie przyszedł czas, w którym kształt brwi zaczął być jednym z głównych elementów makijażu.

Trendy w makijażu brwi – tak jest dziś

Dziś już na szczęście odeszliśmy od cienkich jak niteczki brwi, które nadają dość nietypowy wygląd całej twarzy. Obecnie – już od wielu sezonów – są modne grube pięknie podkreślone, wyraziste brwi, o naturalnym kształcie, które są doskonałą oprawą dla oczu. Takie brwi sprawiają, że buzia wygląda młodzieńczo i świeżo, bardziej naturalnie. Jak osiągnąć takie brwi? Czym je podkreślić, aby zachwycały pięknem?

Czym malować brwi – przegląd kosmetyków do makijażu

Kredka do brwi i ołówek do brwi – wszystkim znane, popularne narzędzie, które może kosztować bardzo mało, albo w zależności od marki – osiągać bajońską sumę. Nie kieruj się jednak ceną, a własnymi upodobaniami i gamą kolorystyczną kosmetyków; kredka do brwi nie powinna być twarda – średniej miękkości grafit dużo lepiej wypełnia łuk brwiowy. Kredka jest idealna zarówno dla osób które mają już wprawę w malowaniu brwi jak dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z makijażem.
Dzięki kredce będziesz w stanie narysować krawędź brwi, a także wypełnić ubytki czy braki. Przy malowaniu włosków kredką niezbędny może być specjalny grzebyczek do układania (dyscyplinowania) brwi i wyczesywania nadmiaru kosmetyku.

Oczywiście malowanie brwi kredką polega na tym, że należy zrobić to subtelnie – zatem powstrzymaj się od mocnych i wyraźnych kresek i maluj brwi delikatnie. Pomoże Ci w tym kredka, która nie jest ani miękka ani zbyt twarda: ta ostatnia nie nada brwiom odpowiedniego koloru, a miękkie kredki się kruszą i pokrywają brwi nierównomiernym kolorem. Pamiętaj też, że kredka powinna być precyzyjnie zatemperowana, jeśli zależy Ci, by domalować na łuku pojedyncze włoski lub podkreślić dolną granicę.

Dlatego – jeśli masz wybór – sięgnij po kredkę do brwi w ołówku, czyli w plastikowej obudowie i wysuwanym grafitem. Taka kredka zazwyczaj ma dość cienki i precyzyjny grafit, który bardzo ułatwia makijaż Dużym plusem kredek do brwi jest też ogromna kolorystyka – to właśnie one mają największą gamę kolorów od chłodnych, przez neutralne, aż po ciepłe odcienie brązu. Pamiętaj, że ołówek do brwi, czyli automatyczna kredka do brwi jest też bardziej precyzyjny a zatem wymaga nieco więcej wprawy w makijażu. Na szczęście szybko udaje się opanować cienki grafit.

Pisak do brwi/flamaster do brwi. Jest jeszcze bardziej precyzyjny niż ołówek, wszystko dzięki dość spiczastej, mocnej końcówce. Flamaster do brwi przypomina do złudzenia zwykły flamaster, z tą różnicą, że zawiera zmywalny tusz do makijażu. Jego płynna formuła (tusz zamknięty w pisaku) pozwala stworzyć bardzo precyzyjną, intensywną, niezwykle długotrwałą kreskę. Pisak do brwi to również idealne narzędzie do domalowania pojedynczych włosków – jest ultra cienki i precyzyjny.
Jeśli chcesz wypróbować flamaster do brwi, musisz przygotować się na się na kilka podejść i dużo ćwiczeń. Jednak warto wykorzystać go w makijażu, ponieważ jest bardzo trwały i daje ładny efekt. Tego typu kosmetyki się nie rozmazują ani nie rozmywają. Pisak to idealny kosmetyk dla fanek wyrazistych, mocno podkreślonych brwi.

Pomada do brwi – to kosmetyczny hit wszystkich fanek mocnych, wyrazistych brwi. Pomada jest uniwersalna: dzięki niej możesz malować każdy rodzaj kreski – od bardzo cienkiej i precyzyjnej, aż po ekstremalnie grubą, którą wypełnisz całą brew. Pomada jest też bardzo plastyczna – daje się rozetrzeć, wyczesać, delikatnie rozmyć kontur, aby brew wyglądała naturalnie. Oczywiście do czasu – później pomada zasycha na łuku brwiowym i możesz ją zetrzeć już tylko płynem do demakijażu, dlatego jeśli zdecydujesz się na pomadę – maluj się śmiało i nie marnuj czasu – grunt to wprawa i pewne, zdecydowane ruchy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top