Jak malować brwi? Ciekawe trendy w makijażu brwi

Jeszcze niedawno makijaż brwi polegał na obrysowaniu ich kolejno dolnego i górnego konturu oraz wypełnieniu go równomiernie cieniem do powiek lub innym kosmetykiem. Dopełnieniem makijażu brwi było ich rozczesanie i podkreślenie ich konturu rozświetlaczem, który był nakładany tuż pod łukiem brwiowym. W krótkim czasie ta metoda została wyparta przez nowe trendy w makijażu brwi, takie jak feathered brows (pierzaste brwi), brwi pióra i soap brows (mydlane brwi). Jak je zrobić?

1. Feathered brows, czyli pierzaste brwi

Feathered brows stanowią opozycję dla mocno zarysowanych brwi, które są znakiem rozpoznawczym modelki Cary Delevingne. Za twórcę feathered brows uważa się makijażystę Kim Kardashian – Mario Dedivanovica.

Jak przygotować się do feathered brows?

Żaden makijaż brwi nie będzie wyglądał efektownie, jeżeli nie zostanie nałożony na wyregulowane brwi. Aby wyznaczyć ich właściwy kontur, należy posłużyć się ołówkiem. Wystarczy przyłożyć go od zewnętrznej krawędzi grzbietu nosa (tam, gdzie zaczynają się nozdrza), przejść przez wewnętrzny kącik oka i sięgnąć brwi. Koniec brwi zbiega się z końcem linii, która wiedzie od zewnętrznej krawędzi grzbietu nosa, przez jego zewnętrzny kącik, aż do brwi. Na zakończenie należy wyrwać wszystkie włoski, które znajdują się poza wyznaczonymi punktami, także te pod linią brwi.

Jak zrobić feathered brows?

Nazwa „feathered brows” (pierzaste brwi) wiąże się ze sposobem malowania. Aby narysować brwi metodą piórkową, należy zaopatrzyć się w cienki pędzelek i zamoczyć go w tuszu lub cieniu do brwi. Następnie miejsce przy miejscu dorysowujemy pojedyncze włoski, które zagęszczą naturalne łuki brwiowe. Efekt będzie bardzo subtelny.

2. Brwi pióra

Brwi wystylizowane na pióra to pomysł fińskiej makijażystki Stelli Sironen, która swoimi propozycjami makijażu dzieli się na jej koncie na Instagramie.

Jak zrobić brwi pióra?

Wbrew pozorom to nie jest trudne zadanie. Wystarczy podzielić brwi na dwie równe części oraz każdą z nich wyczesać na zewnątrz i utrwalić odrobiną żelu. Na zakończenie nie zaszkodzi dodać koloru i/lub brokatu.

3. Soap brows, czyli mydlane brwi

Soap brows to prosty trik, który pozwala uzyskać pożądany kształt brwi w kilka sekund, w dodatku bez użycia kosmetyków. Soap brows to stary hollywoodzki patent, który odświeżyła Anastasia Soare, założycielka marki kosmetyków kolorowych. Stylizacja brwi tą metodą polega na ich układaniu mokrą szczoteczką z odrobiną mydła, które utrwala nadany brwiom kształt. Soap brows to nie tylko skuteczny, lecz także tani trend w makijażu brwi.

Jak zrobić soap brows?

Aby osiągnąć efekt soap brows, wystarczy zwilżyć szczoteczkę wodą i nabrać na nią odrobinę mydła. Następnie należy dokładnie wyczesać brwi od dołu, żeby nadać im pożądany kształt. Można na tym poprzestać, ale dla lepszego efektu nie zaszkodzi zaznaczyć ołówkiem podstawy brwi i ich konturu, a środka wypełnić cieniem. Do stylizacji brwi sprawdzi się dowolne mydło w kostce lub specjalne mydło do brwi. Dlaczego akurat mydło? Ono pomaga utrwalić nadany brwiom kształt i lekko zagęszcza łuki brwiowe, ale w przeciwieństwie do żelu, pomady i tuszu do rzęs nie usztywnia włosów. Dzięki temu efekt jest bardzo naturalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top