Regulacja brwi. Jakie są metody regulowania brwi?

Czy wiesz, jak regulować brwi? Najczęściej robimy to pęsetą, ręcznie korygując kształt brwi włos po włosie. Są jednak dziesiątki innych sposobów. Sprawdź, czy znasz wszystkie metody regulowania brwi.

Choć najmodniejsze kształty brwi zmieniają się z roku na rok, to metody ich regulowania są od lat niemal takie same. I wcale nie trzeba chodzić do kosmetyczki, żeby mieć naprawdę dobrze wyregulowane brwi. Dziś o ich kształt z powodzeniem zadbamy w domu.

Czego potrzebujesz, żeby wyregulować brwi? Przede wszystkim cierpliwości i kilku wskazówek, jak wyznaczyć idealny kształt brwi.

Jaki kształt brwi jest najlepszy?

Na początek zapamiętaj, że nie ma jednego, uniwersalnego kształtu brwi. Każda twarz wymaga innej oprawy, dlatego warto mieć to na uwadze, gdy będziemy wyznaczali swój idealny łuk brwiowy. Szablony do malowania brwi i wzorowanie się na brwiach przyjaciółki to złe pomysły.

Krok 1. Prosta geometria brwi

Weź cienki patyczek od szaszłyków i przyłóż go równolegle do nosa tak, aby dotykał jego płatka. Ustawiony pionowo wyznaczy punkt początkowy brwi. Jeśli pochylisz go tak, aby przecinało najpierw źrenicę, a następnie zewnętrzny kącik oka, wyznaczyć odpowiednio najwyższy punkt brwi, a także jej zakończenie.

Krok 2. Idealny kształt brwi

Po wyznaczeniu najważniejszych punktów brwi weź kredkę i wyznacz, jak ma przebiegać jej łuk. Wszystko zależy od tego, jaki masz kształt twarzy. Zasada jest w miarę prosta: im ostrzejsze rysy twarzy, tym łagodniejszy i bardziej zaokrąglony łuk brwiowy.

Jakie są metody regulowania brwi?

Wszystko to, co znajduje się poza wyznaczonym przez nas łukiem brwiowym, trzeba usunąć. Właśnie na tym polega regulowanie brwi, czyli odpowiednie ich zwężanie i skracanie. Jakie są metody regulowania brwi i jak najlepiej nadać im odpowiednie kształt?

  • Regulowanie brwi pęsetą – najpopularniejsza metoda, którą łatwo wykonać w domu. Wystarczy za pomocą pęsety wyrwać wszystkie włoski, które są poza wyznaczonym konturem brwi. Metoda jest żmudna, ale skuteczna i stosowana przez wiele kobiet.
  • Woskowanie brwi – ten zabieg trudniej wykonać w domu, dlatego kobiety z reguły udają się na woskowanie brwi do salonu kosmetycznego. Nie używa się do niego gotowych plastrów, a częściej płynny wosk (ewentualnie pastę cukrową). Nałożony za pomocą szpatułki nad i pod brwiami, a następnie energicznie oderwany, pozbywa się większości zbędnych włosków na raz. To szybsza metoda regulowania brwi, ale wymagająca wprawy.
  • Nitkowanie brwi – to prawdopodobnie najtrudniejsza metoda regulowania brwi, popularna zwłaszcza w krajach bliskowschodnich. Żeby usunąć brwi za pomocą nitki, musimy stworzyć z niej okręg, który krzyżujemy na środku. Włoski można wyrwać, łapiąc je skrzyżowanymi nitkami i wyrywając, co wymaga odpowiednich ruchów i wyczucia.
  • Regulacja brwi trymerem – częściej stosowana przez mężczyzn, skuteczna metoda regulowania brwi, to przycinanie ich trymerem. Można to zrobić w domu. Urządzenia do regulowania brwi są różne: mogą być elektryczne, a mogą przypominać maleńki grzebyk z niewielkim ostrzem. Każdym z nich można szybko i sprawnie przyciąć zbędne brwi. Minus jest taki, że włoski nie są wyrwane z cebulką, więc odrastają bardzo szybko.
  • Laserowe usuwanie brwi – jeśli zależy nam na tym, żeby wyregulować brwi i cieszyć się ich perfekcyjnym kształtem na długo, możemy poddać się laserowemu usuwaniu włosków. To zabieg kosztowny, który może wykonać tylko wykwalifikowana kosmetyczka. Jego największą zaletą jest fakt, że brwi usunięte laserowo nie odrastają latami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top