Brwi – co zrobić, aby odrosły?

Szukasz sposobu na szybkie zapuszczenie brwi? Na szczęście taki istnieje! Nawet, jeśli Twoje włosy były wyrywane latami i teraz ciężko im odrosnąć – zawsze możesz je “zmusić”, czyli pobudzić cebulki do pracy. Microblading wcale nie musi by ostatecznym rozwiązaniem, Twoje własne brwi mają szansę odrosnąć nowe, gęste i piękne. Dowiedz si, jak w krótkim czasie je wyhodować oraz jak o nie zadbać. Poznaj czynniki, które niszczą brwi, bo jak wiadomo – wroga trzeba poznać, aby go pokonać. Zapraszamy do lektury!

Co niszczy brwi?

Warto to wiedzieć, aby więcej nie popełniać takich błędów. Dowiedz się co niszczy i osłabia małe włoski.

 1. Promieniowanie słoneczne i inne czynniki atmosferyczne
  Niestety, to bardzo poważny wróg, który niszczy urodę. Wpływa na kondycję skóry, włosów, brwi. Osłabia cebulki, powoduje szybsze starzenie, sprawia, że brwi bledną i szybko tracą kolor. Możesz chronić brwi, nakładając na nie specjalną odżywkę, lub przynajmniej olej rycynowy.
 2. Nieumiejętny demakijaż, mocne tarcie
  Podobnie jak z rzęsami – brwi także nie lubią inwazyjnego demakijażu. Zwłaszcza, gdy są osłabione. Mocne tarcie powoduje mikrouszkodzenia i mechaniczne szkody, które znacznie osłabiają brwi bywa, że włoski są tak słabe, że wypadają podczas demakijażu. Postaraj się zmywać makijaż delikatnie, wacikiem nasączonym dobrym, skutecznym ale delikatnym płynem do demakijażu.
 3. Kosmetyki o kontrowersyjnym składzie
  Niektóre kosmetyki do makijażu brwi mają dość kontrowersyjny skład – sporo wysuszających alkoholi, silikonów, parabeny lub składniki silnie drażniące. Dlatego sprawdzaj w składach lub opiniach, które produkty do makijażu są bezpieczne, mają odpowiednie badania i certyfikaty. Lepiej kupić nieco droższy produkt, który dodatkowo zadba o małe włoski, niż taki, który je niszczy i powoduje wypadanie, kruszenie, zmienia ich naturalny kolor i osłabia kondycję.
 4. Stres i zła dieta
  To zawsze źle wpływa na urodę. Nie tylko na cerę czy włosy, ale też na brwi, paznokcie, rzęsy. Staraj się odnaleźć relaks w ciągu dnia, raz w tygodniu urządź sobie domowe SPA, naucz się metod oddychania i w miarę możliwości – stresuj się jak najmniej, a uśmiechaj jak najwięcej! Pamiętaj też o zdrowym odżywianiu, dostarczaj cennych witamin i minerałów wraz z pożywieniem. Podobnie jak włosy, brwi otrzymują największe wsparcie dzięki witaminom z grupy B, oraz A, C E.

Odżywka do brwi – sposób na to, by odrosły

Odżywka do brwi to kosmetyk, który został stworzony specjalnie dla nich. Dopracowany skład pod kątem wyłącznie tych maleńkich sprawia, że odżywka robi co w jej mocy, aby poprawić wygląd i przyspieszyć odrost brwi. Te najlepsze dają efekty po dwóch, trzech tygodniach Olejek rycynowy nigdy nie przegoni odżywki pod względem szybkości działania. Będzie jednak doskonałym wsparciem, ponieważ on też chroni małe włoski przed toksynami i szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
Odżywka do brwi to szereg komponentów, które mają za zadanie wzmocnić brwi od korzenia (cebulki) i pobudzić włoski do wzrostu. Dzięki temu nawet długo uśpione cebulki mają szansę “wydać” nowe, mocne włoski. Odżywka do brwi to jedyny możliwy sposób na odrost łuku brwiowego, zagęszczenie go na całej linii i w naturalny, nieinwazyjny sposób. To Twoje własne brwi – piękne i gęste jak nigdy dotąd. Odżywka do brwi to innowacyjny kosmetyk, o doskonałych opiniach – warto sprawdzić rankingi produktowe i opinie w sieci – dobra odżywka uratowała już wiele brwi przed inwazyjnym microbladingiem,

Jak pielęgnować brwi?

O brwi – niezależnie od tego czy są cienkie jak niteczki i dopiero je zapuszczasz, czy już są może grube i gęste – należy odpowiednio dbać. Dlatego postaraj się zdrowo odżywiać i pić dużo wody mineralnej – będzie to korzyść dla całego organizmu, nie tylko brwi. Na co dzień warto je chronić olejkiem rycynowym, lub innym wybranym olejem kosmetycznym, tak aby włoski były delikatnie natłuszczone i nie przesuszały się z taką łatwością. O mocne cebulki i porost brwi zadba odżywka – stosuj ją raz dziennie wieczorem: pielęgnacja zajmuje tylko chwilę, a efekt jest wart starań! zwracaj też uwagę, czym wykonujesz demakijaż i jakie kosmetyki do makijażu brwi stosujesz. postaw na bezpieczeństwo i stale wzmacniaj brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top