Na czym polega rekonstrukcja brwi? Metody rekonstrukcji brwi

Brwi to, wbrew pozorom, bardzo istotny element urody, który nie tylko podkreśla oczy, lecz także nadaje twarzy charakteru. Niestety, mało która kobieta uważa swoje łuki brwiowe za idealnie równe i gęste. Niesymetryczne, rzadkie brwi mogą mieć podłoże genetyczne, być skutkiem przebytych chorób lub nieumiejętnie i zbyt często wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Te defekty trudno skorygować domowymi sposobami. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy w pierwszej kolejności zaproponują malowanie brwi henną. Niestety, ten zabieg nie jest w stanie poprawić wyglądu przerzedzonych lub wybrakowanych łuków brwiowych, a jego efekty utrzymują się tylko przez kilka dni. W konsekwencji każdego ranka trzeba będzie poświęcić trochę czasu na makijaż brwi. Lepszym rozwiązaniem na asymetryczne i przerzedzone łuki brwiowe jest rekonstrukcja brwi. Na czym polega rekonstrukcja brwi oraz jakie są efekty zabiegu i przeciwwskazania do jego przeprowadzenia? Jakie metody rekonstrukcji brwi mamy do wyboru i jaka jest cena zabiegu?

Na czym polega rekonstrukcja brwi?

Rekonstrukcja brwi jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna oraz nie wymaga przygotowania. Wystarczy zapisać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego, który ma w ofercie usługę rekonstrukcji brwi. Podczas wizyty kosmetyczka dopasuje kształt i kolor brwi do rysów twarzy i wybierze optymalną metodę zabiegu.

Rekonstrukcja brwi – efekty

Rekonstrukcja brwi daje naturalne efekty, które utrzymują się do czterech tygodni. Aby przedłużyć trwałość zabiegu, nie należy niepotrzebnie dotykać brwi ani stosować tłustych preparatów kosmetycznych bezpośrednio na nie.

Metody rekonstrukcji brwi

Istnieją następujące metody rekonstrukcji brwi:

  • Building, czyli metoda włoskowa, który polega na doklejaniu pojedynczych sztucznych brwi pomiędzy brwi naturalne. Jest stosowana, jeżeli łuki wymagają zagęszczenia lub zmiany kształtu. Kolor sztucznych brwi jest dobierany do ich naturalnego odcienia.
  • Sculpting, który polega na dorysowywaniu bardzo cienkich kresek imitujących pojedyncze brwi. Kosmetyczka robi to za pomocą cienkiego drucika i specjalnej farby o wypukłej strukturze. W tym przypadku kolor brwi nie ma znaczenia, co daje bardzo naturalny efekt.

Wiele osób korzysta z kombinacji dwóch metod, to znaczy zarazem doczepia brwi i dorysowuje je. Rekonstrukcja brwi to dobre rozwiązanie w przypadku ich całkowitego braku, będącego skutkiem na przykład choroby, ponieważ zarówno building, jak i sculpting jest w stanie zrekonstruować naturalny łuk brwiowy w stu procentach.

Rekonstrukcja brwi – przeciwwskazania

Mimo że rekonstrukcja brwi nie jest inwazyjnym zabiegiem, istnieją przypadki, w których nie powinna być wykonywana. I tak – przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są niedawno przebyte peelingi chemiczne lub mikrodermabrazja, a także trądzik, wysypka, otwarte rany skórne i stany zapalne w okolicach brwi.

Rekonstrukcja brwi – cena

Cena zabiegu zależy od tego, czy zdecydujemy się na jedną metodę, czy na kombinację dwóch metod. W drugim przypadku rekonstrukcja brwi może być nawet trzy razy droższa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top