Popularne trendy w stylizacji brwi. Znajdź coś dla siebie!

Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że brwi można malować na wiele różnych sposobów – mniej lub bardziej naturalnie, wyraziście lub nie. Sprawdź, czy znasz wszystkie popularne trendy w stylizacji brwi. Znajdź wśród nich coś dla siebie.

Stań przed lustrem obok swojej przyjaciółki, siostry, mamy. Porównajcie swoje brwi. Nie są takie same, prawda? Mogą być podobne, ale zawsze je coś różni: długość, gęstość, odcień, kształt łuku itd. To naturalne!

Nie ma jednego, idealnego kształtu brwi. Jeśli zastanawiasz się, jak wystylizować swoje brwi, musisz pamiętać, że uniwersalny wzór nie istnieje. Każdy powinien malować i stylizować brwi odpowiednio do kształtu swojej twarzy. Możesz zainspirować się jednak popularnymi trendami.

POPULARNE TRENDY W STYLIZACJI BRWI

Jak można wystylizować brwi? Na wiele różnych sposobów. Poznaj najpopularniejsze trendy w stylizacji brwi – być może znajdziesz wśród nich coś idealnie dla siebie. Wypróbuj popularne metody stylizacji i sprawdź, jaki wygląd brwi pasuje ci najlepiej.

#1 NATURALNE BRWI (NATURAL BROW)

Najprostszy z trendów to naturalne brwi, których kolor i kształt jak najmniej odbiega od tego, co podarowała nam natura. Ich odcień powinien odpowiadać temu, jaki jest kolor włosów. Z kolei ich kształt powinien być jedynie podkreśleniem tego, jaki jest naturalny kontur i łuk brwi. Im mniej zmian, tym bardziej dopasowane do nas brwi w naturalnym trendzie. To najlepsza opcja dla tych, którzy nie chcą spędzać wielu godzin na modelowaniu brwi.

#2 PEŁNE BRWI (BUSHY BROW)

Znacznie popularniejszy jest jednak trend na podkreślone i pełne brwi. Jego głównym założeniem jest jak najbardziej wyraziste zaznaczenie konturu brwi i zagęszczenie brwi, oczywiście nadal z zachowaniem ich naturalnego i nieprzesadzonego wyglądu. Takie pełne brwi można uzyskać makijażem, ale też odpowiednią pielęgnacją – stosowanie odżywki do brwi, olejków lub zabiegów typu laminacja brwi daje możliwość ich zagęszczenia.

#3 CHŁOPIĘCY NIEŁAD (BOY BROW)

W przypadku fanek naturalnego i niewymuszonego wyglądu brwi doskonale sprawdzi się też trend na chłopięcy nieład. O co w nim chodzi? O to, żeby ich kolor i kształt był naturalny i nieco buntowniczy. Brwi w tym stylu powinny być mocne i gęste, dwa tony ciemniejsze od naturalnego koloru. Do ich wykończenia można wykorzystać pomadę do brwi, która przyciemnia włoski i odpowiednio je usztywnia.

#4 ELEGANCKA STYLIZACJA (GLAMOUR BROW)

Coś dla fanek elegancji w każdym wydaniu, czyli perfekcyjny makijaż brwi. To trend, w którym stawiamy na wyraziste, pasujące do innych elementów makijażu brwi – muszą być podkreślone tak, aby ich linia była gładka, a włoski starannie ułożone i pełne blasku. Mają błyszczeć tak, jak cała stylizacja na wielkie wyjście. W tym trendzie niemile widziane są wszystkie niedociągnięcia, bo kształt i kolor brwi powinien być perfekcyjny.

#5 ZWICHRZONE BRWI (FLUFFY BROW)

Kolejna propozycja to nic innego jak rozczochrane brwi, w których każdy pojedynczy włosek jest doskonale widoczny. Jak uzyskać taki efekt? W tym trendzie stawiamy na naturalnie ciemne, odżywione i gęste brwi, które zaczesujemy w różnych kierunkach, bez zwracania uwagi na ich kierunek wzrostu np. do góry. To bardzo naturalny efekt, który uzyskujemy np. gdy wycieramy brwi ręcznikiem po kąpieli. Wystarczy zostawić je w takiej formie i nie zaczesywać ich, żeby mieć brwi w tym trendzie.

#6 BRWI NA MYDŁO (SOAP BROW)

Nie tak dawno świat oszalał także na punkcie brwi układanych na mydło. W tym trendzie chodziło przede wszystkim o to, aby ujarzmić niesforne włoski, zaczesać je w odpowiedni sposób i ułożyć za pomocą zwykłego mydła. Oczywiście można to zrobić także bezbarwnym żelem do brwi, ale chodzi tutaj o efekt – pełnych blasku, perfekcyjnie zaczesanych, wyrazistych brwi, które wyglądają, jakby były lekko wilgotne.

#7 KONTRASTOWE BRWI (MISS MATCH BROW)

Ostatni z trendów to propozycja dla tych, którzy lubią się wyróżniać. Kiedy przyjęło się, że odcień kosmetyków do brwi powinien być dopasowany do koloru włosów, w tym trendzie chodzi o uzyskanie kontrastu. Im bardziej odróżniające się od włosów brwi, tym lepiej – blondynki powinny sięgać po ciemne brązy, a brunetki rozjaśniać łuk brwiowy. Nie każdemu jednak ten trend w stylizacji brwi będzie pasował, więc warto uważać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top