Jak mieć piękne brwi – super poradnik – odżywianie, stylizacja i makijaż

Brwi są na topie. Okazało się, że te cienkie nie dodają atrakcyjności dziś modne są naturalnie grube, gęste i młodzieńcze brwi – to właśnie one odmładzają cała twarz, dodają charakteru, naturalnej świeżości, romantycznego, bardzo kobiecego wyglądu. Jak mieć piękne brwi, jak z obrazka? Jak sprawić, by nawet te cienkie urosły i stały się grube A może zastanawiasz się co jest najlepsze do makijażu brwi? Warto je pomalować, zanim odrosną. Jak to zrobić?

Jak mieć piękne brwi – sposób z odżywką

Odżywka do brwi to tak naprawdę najlepsza a właściwie jedyna metoda, aby szybko zapuścić mocne, gęste, zdrowe i piękne brwi- Twoje brwi – bez żadnych inwazyjnych sztuczek, makijażu permanentnego, pracochłonnych zabiegów.
Odżywka do brwi to szereg idealnie dobranych komponentów, które wnikają pod skórę i od cebulki, czyli od samego korzenia działają na brwi aktywnie wzmacniając, pobudzając procesy w macierzy cebulek i powodując odrost zdrowszych, ciemniejszych, grubszych i mocniejszych wosków. Nawet uśpione, czyli nieaktywne miesiącami cebulki rodzą nowe, zdrowe włoski. To pozwala wyhodować gęste brwi a następnie na nowo zdefiniować ich kształt, który będzie doskonały, w harmonii z Twoją twarzą. Geometrię brwi warto ustalić u kosmetyczki – później sama już będziesz umiała wyrwać włoski, które rosną poza łukiem brwiowym.

Jak mieć piękne brwi – sposób z olejkiem rycynowym

Olejek rycynowy kiedyś uważany był za odżywkę na porost brwi.Obecnie wiemy, że nie działa tak, jakbyś tego oczekiwała – dlatego kosmetolodzy stworzyli specjalne odżywki na porost brwi. Olejek rycynowy jest jednak doskonałym wsparciem dla włosków suchych, osłabionych, które tracą kolor, jaśnieją, są bez wyrazu. Nakładaj go rano, a zabezpieczysz brwi przed kurzem, toksynami z powietrza i szkodliwym promieniowaniem UV – to także pomoże im rosnąć zdrowsze i piękniejsze.
Olejek rycynowy powinien być używany w niewielkich ilościach – uważaj, aby nie dostał się do oka. Nakładaj go delikatnie patyczkiem kosmetycznym lub czystą szczoteczką. Poczekaj, aż olej się wchłonie i dopiero przystępuj do makijażu. Możesz też aplikować olejek na noc, po odżywce do brwi.

Jak mieć piękne brwi – makijaż brwi

Zanim brwi odrosną i będziesz mogła je jedynie podkreślić specjalnym żelem do brwi (wyglądem przypomina maskarę, ma niewielką szczoteczkę i występuje w wielu odcieniach), warto wiedzieć, jak je pomalować, aby wyglądały na naturalnie piękne. Przy cienkich i przerzedzonych brwiach ważne jest, aby wypełnić prześwity lub zatuszować ubytki oraz podkreślić ich linię, czyli zaznaczyć łuk.Idealnie nadaje się do tego specjalna pomada do brwi – jest ona zamknięta w niewielkim słoiczku i ma doskonale dobrane kolory. Najlepsze pomady do brwi mają w ofercie kilkanaście różnych odcieni, więc każda z pań z pewnością odnajdzie kolor idealny dla siebie. Do nakładania pomady służy mały, skośny pędzelek. To doskonałe narzędzie do makijażu brwi, ponieważ dzięki niemu można malować zarówno bardzo cienkie kreski (domalować pojedyncze włoski) jaki i wypełnić kolorem i podkreślić całą brew. Warto pamiętać że łuk brwiowy powinien być mocniej zaznaczony na końcach, czyli przy skroni, a delikatniej na początku. Takie cieniowanie daje ładny i bardzo naturalny efekt. Całą brew należy też wyczesać grzebyczkiem po makijażu – tak, aby zmatowić ostre krawędzie brwi (zwłaszcza na górnej linii) oraz wyczesać nadmiar pomady.

Innym doskonałym “narzędziem” do makijażu brwi jest ołówek automatyczny.Te przeznaczone do malowania po łuku brwiowym mają dobrze przemyślany grafit: nie jest ani twardy, ani zbyt miękki – dlatego idealnie sunie po skórze, pozwala zdefiniować kształt brwi i jej dolną linię, a także domalować pojedyncze włoski. Makijaż brwi kredką można połączyć ze specjalnym cieniem do brwi – maluje się nim wnętrze łuku brwiowego tak, aby go wypełnić i nadać efekt naturalnego, subtelnego rozmycia.

Metod malowania brwi jest wiele, a kosmetyków do makijażu jeszcze więcej – producenci kosmetyków dobrze wiedzą, jak ważnym elementem makijażu są brwi, stąd taka szeroka oferta kosmetyczna. Pamiętaj, że nie ma w tej kwestii złych wyborów: to od Ciebie, Twoich możliwości i wygody zależy, który kosmetyk wybierzesz. Sprawdzaj, czy lepiej maluje Ci się brew pomadą, kredka czy może specjalnym flamastrem, żelem, farbką do brwi? Najważniejsze, aby produkty miały dobry skład i opinie i nie wysuszały włosków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top