5 trików na idealne brwi

W idealnym makijażu każdy szczegół ma znaczenie… ale brwi mają największe. to one są ramą dla całej twarzy – piękne i zadbane podkreślają urodę twarzy. Od kilku sezonów można zauważyć, że brwi to główny element make-upu! Jeśli marzą Ci się idealnie piękne brwi jak z obrazka – poznaj 5 genialnych trików które sprawią że będą doskonale!

Kształt, kolor i podkreślenie w odpowiedni sposób to może być kłopot – zwłaszcza dla niewprawionego ręki. Warto jednak podjąć się tego wyzwania i z naszą pomocą doprowadzić swoje brwi do doskonałego wyglądu. Poznaj 5 genialnych porad na piękne brwi – efekt Cię zaskoczy!
Nie będziesz mogła uwierzyć, dlaczego wcześniej ich nie wypróbowałaś!

5 trików na idealne brwi

1. Przystopuj z pęsetą!

Tak, wiemy że brwi należy regulować, byle nie nadgorliwie. Dawno, dawno temu ideałem piękna były wyskubane do granic możliwości, cienkie jak niteczki brwi – dziś te czasy minęły, dlatego gdy depilujesz brwi nie zapędzić się za bardzo w tej czynności.
Pamiętaj, że na topie się grube i starannie wypielęgnowane brwi. Dlatego wyrywaj wyłącznie te włoski, które znajdują się poza granicą łuku brwiowego.

2. Stosuj odżywkę do brwi

Masz problem z zapuszczeniem brwi? Wypróbuj odżywkę do brwi – to kosmetyk stworzony specjalnie dla nich! Genialna w działaniu, troskliwa odżywka doskonale pielęgnuje, wzmacnia upiększa i pomaga brwiom odrosnąć – najlepsze odżywki do brwi dają pierwsze efekty już po 2-3 tygodniach! Dzięki niej znikną prześwity na łuku brwiowym, odrosną włoski po nieudanej depilacji oraz wszystkie “uparciuchy”, które z jakiegoś powodu rosnąć nie chcą.

3. Uczesz czasem swoje brwi

To nie żart – włoski na łuku brwiowym też rosną w różne strony, a brwi bywają w nieładzie. Na szczęście łatwo zapanujesz nad sytuacją: wyposaż się w szczoteczkę, która posłuży do ich czesania. Może to być spiralka po starym tuszu do rzęs, który nie nadaje się już do malowania, albo specjalna spiralka (czesadełko) do brwi, które za drobne pieniądze kupisz w każdej drogerii.Zanim przystąpisz do makijażu brwi – dokładnie je uczesz ruchem od nasady nosa na zewnątrz twarzy. Zobaczysz, że łatwiej będzie Ci je pomalować i nadać im odpowiedni kształt.

4. Znajdź idealny kształt Twoich brwi

Czy wiesz, że brwi należy dopasować do kształtu twarzy? dlatego tak istotne jest, żebyś dobrała geometrię swoich brwi do Twojej twarzy, rysów, nosa i oczu. Jeśli na początku masz z tym kłopot, pierwszy raz możesz poprosić o to wizażystkę – później sama już będziesz tylko odwzorowywać ten zdefiniowany kształt, co nie powinno stanowić żadnego problemu.
Świetnym trikiem na samodzielne znalezienie idealnego kształtu brwi jest zaznaczenie punktów, w których brwi powinny się zaczynać, załamywać oraz kończyć. Wyznaczysz je przykładając ołówek do skrzydełka nosa. Powinien on przecinać łuk brwiowy, oko i nos. Ułóż go tak, aby:
– przechodził przez wewnętrzny kącik oka i początek brwi

  • przechodził przez źrenicę i mniej więcej przez ⅔ długości brwi
  • przechodził przez zewnętrzny kącik oka i koniec brwi

Na początku może wydawać się skomplikowane, ale to wcale nie jest trudne i sprawdza się doskonale – dzięki temu wyznaczysz początek, koniec i punkt wzniesienia łuku brwiowego.

5. Naucz się malować swoje brwi

Nie każda kobieta może pochwalić się idealnymi, jednolitymi brwiami. W wielu przypadkach zdarzają się ubytki albo przerzedzenia, a to niekorzystnie wpływa na wygląd. Wiedz, że 80% kobiet nie jest zadowolona z wyglądu swoich brwi. Jeśli jesteś w tej grupie – możesz nauczyć się je malować. Oczywiście w Internecie aż roi się od trendów i produktów, ale tak naprawdę sam musisz dobrać swoim brwiom kosmetyk, który się sprawdzi. Taki, którym dobrze Ci sie maluje brwi i który daje najlepszy efekt.
W ofercie kosmetycznej możesz przebierać do woli znajdziesz: cienie, woski, kredki, pomady, tusze i pisaki. Formułę dopasuj do Twoich upodobań i sposobu aplikacji, który jest dla Ciebie najwygodniejszy.
Na koniec nałóż odrobinę jasnego korektora tuż pod łukiem brwiowym – to podkreśli całość i sprawi, że spojrzenie nabierze wyrazu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top