Triki makijażowe. Co zrobić, żeby mieć idealne brwi?

Nie ma dobrego makijażu bez dobrze podkreślonych brwi. Czasami jednak trudno je ujarzmić i nadać im idealny kształt. Chyba że znamy makijażowe triki, dzięki którym nasze brwi będą wyglądały pięknie niezależnie od sytuacji. Sprawdź, czy też je znasz!

Zanim w ogóle przejdziemy do makijażu, powinniśmy przede wszystkim zadbać o kondycję brwi. Tylko, jeśli będą odpowiednio mocne, grube i gęste, będą wyglądały dobrze po pomalowaniu. I tutaj mamy kilka opcji (laminowanie, botoks brwi, olejowanie), jednak najskuteczniejsza jest odżywka do brwi – kosmetyk, który stosowany regularnie, każdego dnia, doskonale przygotowuje rzęsy na makijaż.

A ten może być jeszcze lepszy jeśli poznasz proste triki makijażowe, dzięki którym pomalujesz brwi szybciej i ładniej, a efekt będzie długotrwały. Czasami nie wystarczy maźnięcie brwi kredką lub cieniem, żeby wyglądały wyraziście i pięknie, a jednocześnie jak najbardziej naturalnie.

Najlepsze makijażowe triki na idealne brwi

Efekt perfekcyjnie podkreślonych, pięknych i wyrazistych brwi nigdy nie jest dziełem przypadku. Najczęściej to efekt właśnie makijażowych trików, czyli sztuczek na idealną stylizację brwi bez straty czasu.

Przypudruj brwi przed ich malowaniem.

Zwłaszcza gdy masz cerę przetłuszczającą się, powinnaś zastosować ten trik. Oprószenie brwi niewielką ilością transparentnego pudru bambusowego, mineralnego lub ryżowego (tu: dowolność) pozwoli osuszyć skórę i pozbyć się z niej nadmiaru sebum. To sposób na przedłużenie trwałości makijażu, bo nałożone na tak przygotowaną skórę kosmetyki będą lepiej trzymały się skóry, nie rozmażą się i będą trwalsze.

Użyj szablonu do wyznaczenia ich kształtu.

Nie każdy ma tak sprawne oko, żeby idealnie wyznaczyć linię prawej i lewej brwi – w efekcie często kończymy z niesymetrycznymi i nienaturalnymi brwiami. Szablon to świetny sposób na idealne wyznaczenie kształtu brwi. Zazwyczaj sprzedawane są w zestawach, więc każdy znajdzie szablon do brwi idealny dla siebie, czyli jak najbardziej zbliżony do ich naturalnego kształtu. Wyznaczy przyłożyć go do łuku i odrysować kontur.

Maluj skośnym, cienkim pędzelkiem.

W makijażu brwi najczęściej sięgamy po wygodną kredkę lub pisak, którymi możemy z łatwością umalować brwi. Z łatwością, ale czy precyzyjnie? Niekoniecznie. Jeśli zależy nam na tym, żeby efekt był naturalny, a każdy ruch perfekcyjnie odwzorowywał naturalne włoski, konieczna jest pomoc. Doskonały sposób na perfekcyjny i dokładny makijaż brwi to użycie cienkiego, skośnego pędzelka. Można nim nabierać nie tylko cienie i pomady, ale też kredki, woski i farbki. Wszystko po to, żeby dzięki jego wyprofilowaniu i wielkości makijaż był precyzyjniejszy.

Rozczesz brwi po ich umalowaniu.

Wystarczy niewielki grzebyk do brwi, żeby nadać im ostateczny sznyt. Nie masz specjalnego grzebyka? Wykorzystaj oczyszczoną szczoteczkę po zużytej maskarze. Przeczesz obie brwi od wewnętrznej do zewnętrznej, a dzięki temu rozprowadzisz nałożone kosmetyki i złagodzisz kontury. To doskonały sposób na dokładnie wypełnione kolorem brwi, które prezentują się naturalnie i nie mają ubytków. To proste, ale skuteczne!

Ujarzmij włoski żelem, olejem lub wazeliną.

Nawet najlepiej pomalowane brwi mogą wyglądać źle, jeśli włoski będą poczochrane. O ile nie jest to zamierzony efekt, to możemy go zlikwidować za pomocą kropli bezbarwnego żelu, naturalnego olejku (arganowego, jojoba, migdałowego) lub wazeliny. To świetny sposób na ujarzmienie niesfornych brwi, które pokryte odrobiną takiej substancji będą łatwiejsze do rozczesania i bardziej elastyczne. Czasami nie potrzeba wiele, aby ładnie ułożyć nawet z pozoru grube i sztywne brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top