Przepis na brwi z Instagrama – dbaj i maluj po mistrzowsku

Brwi idealnie? Dziś “idealne” znaczy naturalne, grube, ładnie wyrysowane i po mistrzowsku zadbane. Takie brwi królują na Instagramie, takimi chwalą się influrencerki. Jak je zrobić? To wcale nie jest trudne i nie wymaga spędzania godzin na makijażu. Tylko kilka rzeczy dzieli Cię od brwi jak z Instagrama. Dlatego zarezerwuj chwilę czasu, przygotuj odpowiednie akcesoria i do dzieła!

Idealne brwi – regulacja

Na szczęście minęła moda na brwi w kształcie niteczek. Teraz brwi mają być grube,widoczne, naturalne ale oczywiście nadal zadbane. Dlatego nawet te mocne, wyraziste brwi powinny mieć odpowiedni kształt i być wyregulowane, zatem pierwszym krokiem do pięknych brwi rodem z Instagrama jest pozbycie się niechcianych włosków wokół łuku brwiowego.
Regulacja brwi może przebiegać różnie, od Ciebie zależy wybór dogodnej dla Ciebie metody. Możesz to zrobić za pomocą nitkowania, depilacji woskiem lub pęsety. Ta ostatnia cieszy się oczywiście największą popularnością. Wyrwij niechciane włoski, które wyrastają poza granicą łuku brwiowego. Zadbaj też o włosy nad brwiami, z łatwością i bez bólu usuniesz je za pomocą trymera.

Idealne brwi – niezbędne narzędzia do malowania

Oprócz kosmetyków i narzędzi do depilacji, potrzebujesz też narzędzi do malowania brwi, czyli spiralki lub czystej szczoteczki z tuszu do rzęs – posłuży do wyczesywania brwi oraz specjalnego, syntetycznego, skośnego pędzelka, który wykorzystasz do malowania brwi i aplikacji produktów. Ważne, aby pędzelek był cienki, wtedy makijaż będzie precyzyjny i dokładny. Makijażyści polecają do tego np. pędzel Zoeva 317 lub niedrogi, ale precyzyjny Hakuro H85. Warto sprawdzić, jak wyglądają i szukać takich lub im podobnych pędzelków.

Idealne brwi – cienie w kremie i pomady do brwi

To idealne produkty do makijażu brwi, dzięki którym możesz osiągnąć wiele różnych efektów. Dzięki nim możesz dorysować włoski w miejscu, gdzie ich brakuje, wypełnić przestrzenie na łuku brwiowym lub zaznaczyć go a nawet obrysować kontur (który w dolnej części łuku powinien być wyraźniejszy, mocniej zarysowany).
Kosmetyki w kremie bardzo ładnie trzymają się skóry i włosków, a ponadto są wodoodporne, więc dają pewność, że makijaż przetrwa bez szwanku cały dzień. Malując brwi pomadą – bądź delikatna i uważna. Wykonując krótkie ruchy pędzlem, a całość wyczesz za pomocą spiralki – w ten sposób nadasz brwiom ładny, delikatny wygląd, naturalny i kobiecy a także pozbędziesz się ostrych krawędzi, które zostałyby rysy twarzy.
Pamiętaj!
Wybierając kolor kosmetyków do brwi, staraj się, aby był on dopasowany do odcienia Twoich włosów. Jednak jeśli masz ciemne włosy – wybierz produkt o ton jaśniejszy. Kruczoczarne brwi z czarnymi włosami nie wyglądają dość dobrze. Ważnym elementem brwi z Instagrama jest podkreślenie dolnej krawędzi za pomocą korektora – to lekko rozjaśnia spojrzenie i optycznie unosi brew.

Idealne brwi – utrwalenie

Utrwalenie brwi to nie tylko wzmocnienie trwałości, ale dodatkowo nadanie im ładnego kształtu, ujarzmienie włosów. Najlepiej to zrobić za pomocą wosku lub żelu do brwi. Takie kosmetyki są dostępne w wersji bezbarwnej i kolorowej. Jeśli Twoje brwi są gęste, grube i mocne, możesz stosować jedynie żel bezbarwny i niczym innym ich nie malować – uczesz je za pomocą spiralki zanurzonej w żelu – efekt pięknych, ładnie wystylizowanych brwi uzyskany!

Bardziej naturalne brwi

Efekt naturalności to coś, co jest trendy – nawet przy grubych brwiach i domalowanych pomada włoskach wciąż da się go uzyskać. Wystarczy, że sięgniesz po cień lub kredkę do brwi.
Cieniem wypełnisz przestrzenie między brwiami, ponieważ daje bardzo naturalny, matowy efekt, Za pomocą kredki możesz wypełnić puste przestrzenie na łuku oraz podkreślić dolną linię brwi. Zawsze staraj się wyczesać delikatnie nadmiar kosmetyku oraz zwracaj uwagę, by początek brwi był nieco delikatniej zaznaczony, niż końcowa część łuku (ta przy skroni).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top