Korepetycje z urody – geometria brwi, czyli sposób na idealny kształt

Samodzielna depilacja brwi i oraz wyznaczenie ich idealnego kształtu jest ponad Twoje możliwości? Okazuje się, że to nie musi być trudne. Kilka prostych sztuczek i odrobina… matematyki sprawią, że sama nadasz im kształt idealny. Chcesz, by makijaż brwi był jedynie formalnością? Po wyznaczeniu geometrii brwi nie sprawi Ci żadnego kłopotu. Jak mieć brwi idealne? Zapoznaj się z naszym poradnikiem. Prosta lekcja geometrii i zdefiniujesz na nowo swój łuk brwiowy.

Wyznaczanie kształtu brwi – jak to zrobić?

Dobra wiadomość – jeśli już raz zdefiniujesz kształt brwi, to istnieje szansa, że nie stracisz tej linii – oczywiscie nie pozwalając brwiom zarosnąć i depilując je regularnie. Wyznaczanie długości łuku brwi dobrze określa schemat, który zapewne wszystkim jest znana: polega na wyznaczeniu za pomocą patyczka 3 „strategicznych” punktów na łuku brwiowym, tak, by określić ich początek, koniec i miejsce wzniesienia łuku. czy to zdaje egzamin?

Okazuje się, że schemat jest bardzo pomocny, ale tylko jeśli chodzi o dwa punkty na łuku brwiowym, czyli koniec brwi (przy skroni) i wzniesienie brwi (2/3 długości brwi). Wyznacz je ,przykładając długi patyczek do skrzydełka nosa i prowadząc go przez zewnętrzny kącik oka oraz mniej więcej połowę tęczówki.

Jednak początek brwi może często sprawiać drobny kłopot. Nie każda z nas ma harmonijny kształt buzi. Różny rozstaw oczu, szerokość nosa nakazują nam złamać tę konwencję: w tym wypadku trzymanie się sztywnych norm i schematów może być zgubne i sprawi, że brwi będą niesymetryczne w stosunku do całego układu buzi.

Kłopotliwy początek brwi – jak go wyznaczyć?

Proporcje twarzy są ważne. To, jak szeroki jest Twój nos lub jak rozstawione są oczy, wpływa na kształt brwi,a zwłaszcza na ich początek. Jak to wygląda w praktyce?

  • szeroki nos– kierując się zasadą trzech linii, wyznaczony początek znajdzie się zbyt daleko (brew zacznie się od połowy łuku) Da to bardzo nieładny, karykaturalny efekt i zbyt mocno rozstawione brwi.
  • nos wąski – początek brwi z jednej i drugiej strony zacznie się zbyt wcześnie – brwi będą zbyt blisko siebie, to zaś stworzy dość groźny wygląd – cała twarz nabiera „ciężkości” i przytłaczające spojrzenie.

Rozwiązanie:

  • szeroki nos – zdefiniuj początek brwi, ale nie zaczynaj od płatka nosa, ale od jego chrząstki.
  • wąski nos – pilnuj, by brwi nie były zbyt blisko siebie – ich początek powinien zacząć się kilka milimetrów dalej. Jeśli Twoje oczy nie są zbyt blisko lub za daleko osadzone – możesz zaznaczyć początek brwi tak, by zrównał się z ich wewnętrznym kącikiem.

Niemniej ważny niż nos jest oczywiście rozstaw oczu; również wpływa na geometrię brwi – pamiętaj, by łuk brwiowy współgrał z oczami i dopasuj brew tak, by nie powstał dysonans – brwi nie mogą być zbyt daleko lub zbyt blisko siebie.

Harmonia i geometryczna równowaga w kształcie brwi

Gdy wyznaczasz 3 strategiczne punkty na brwi, pamiętaj, żeby nie wprowadzać zbyt dużego dysonansu w jej geometrii: grubość brwi w dłuższym fragmencie (określanym jako „ciało brwi”) powinna być taka sama, aż do wzniesienia. Dopiero od tego momentu zaczyna się ona zwężać w szpic, kończący brew.

Geometria brwi polega również na tym, by były one synergicznie dopracowane pod względem kształtu, rozmiaru, wysokości, długości itd.
Zawsze sprawdzaj, czy jedna z nich nie jest umieszczona wyżej, a druga niżej. Najlepiej robi się to za pomocą nitki, którą możesz zabielić pastą do zębów – wyznaczaj nią linie w poziomie i pionie, sprawdzając, czy są symetryczne. Linie zostawia biały ślad pasty, który pomoże Ci domalować ewentualne dysproporcje. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top