Metody regulowania brwi. Czy wiesz, która jest najlepsza?

Piękno brwi zależy nie tylko od tego, czym je pomalujemy, ale też, jaki kształt im nadamy. Regulowanie brwi to umiejętność, którą warto mieć – daje moc zmian, które wpływają na to, jak wygląda cała nasza twarz. Odkryj najlepsze metody regulowania brwi i zapanuj nad ich wyglądem już dziś.

Jak regulować brwi? Żeby nadać im idealny kształt, z reguły trzeba pozbyć się włosków, które rosną poza konturem, zaburzając grubość i perfekcyjny kształt łuków brwiowych. Sposobów jest wiele. Brwi można wyrywać, można je też przycinać i zaczesywać. Wszystkie te działania, które zmierzają do ujarzmienia brwi i podkreślenia ich naturalnego, pięknego kształtu, to właśnie regulowanie brwi.

Najpopularniejsze metody regulowania brwi

Poznaj najpopularniejsze metody regulowania brwi, ich wady i zalety. Znajdź sposób, który będzie idealny dla ciebie!

REGULOWANIE BRWI PĘSETĄ

Metoda regulowania brwi, po którą sięga niemal 80% kobiet, to wyrywanie brwi pęsetą. Dlaczego jest tak popularna? Bo, żeby wyregulować brwi w ten sposób, potrzebna jest tylko niewielka, precyzyjna pęseta. Można to zrobić w domu, na wyjeździe; wszędzie, gdzie mamy dostęp do lusterka – regulowanie brwi pęsetą jest bowiem bardzo proste i polega na wyrywaniu pojedynczych, zbędnych włosków. Trwa z reguły kilka minut, a efekt takiego zabiegu utrzymuje się nawet tydzień lub dłużej.

WOSKOWANIE BRWI

Druga z opcji, w której włoski się wyrywa, a więc efektem jest długotrwałe regulowanie brwi, to ich woskowanie. Nietrudno się domyślić, że polega na usuwaniu zbędnych brwi, zaburzających kształt łuku, za pomocą wosku (płynnego lub w plastrach, ciepłego lub zimnego).

Woskowanie brwi w domu

Takie woskowanie brwi możemy wykonać w domu, ale wymaga to precyzji, cierpliwości i oczywiście zdobycia odpowiedniego wosku.

Woskowanie brwi u kosmetyczki

Droższa, ale bezpieczniejsza i pewniejsza opcja, to oddanie się w ręce kosmetyczki, która usunie zbędne brwi woskiem szybko i sprawnie.

NITKOWANIE BRWI

Jakiś czas temu w ofercie salonów kosmetycznych pojawiła się też metoda regulowania brwi popularna na Bliskim Wschodzie – mowa o nitkowaniu brwi. To sposób, w którym do usunięcia (wyrwania) niepotrzebnych brwi używa się bawełnianej nitki, skrzyżowanej w odpowiedni sposób. Przesuwanie taką nicią na skórze, wzdłuż dolnej i górnej linii brwi, to świetny sposób na nadanie brwiom odpowiedniego kształtu.

Oczywiście można wykonać też nitkowanie brwi w domu, ale jest to metoda wymagająca nieco więcej umiejętności i cierpliwości. Warto ją jednak testować, ponieważ jest najdelikatniejsza dla wrażliwej skóry.

REGULOWANIE BRWI TRYMEREM

Jeśli ktokolwiek boi się wyrywania brwi i bólu związanego z tym zabiegiem, ma też opcję, w której brwi zostają tylko odpowiednio przycięte. Do tego służą trymery do brwi, dzięki którym w szybki i prosty sposób można przyciąć brwi, które wystają poza pożądany kontur łuku brwiowego.

Do wyboru mamy:

  • ręczny trymer do brwi,
  • elektryczny trymer do brwi.

Niezależnie od tego, jakie narzędzie wybierzemy, regulowanie brwi trymerem nie jest trudne. Niestety trzeba liczyć się z tym, że przycięte włoski odrosną szybciej niż te, które wyrwiemy. Taką stylizację łuku brwiowego trzeba będzie więc powtarzać znacznie częściej.

LASEROWE REGULOWANIE BRWI

Na koniec opcja najdroższa, czyli modelowanie kształtu brwi laserem. Dziś technologie laserowe coraz chętniej wykorzystuje się w kosmetyce. I skoro możemy przeprowadzić epilację laserową nóg, pach lub okolic bikini, to możemy też usunąć laserem zbędne włoski wyrastające poza kontur brwi. To jednak zabieg kosztowny, wymagający odpowiedniego sprzętu o precyzyjnym i łagodnym dla skóry twarzy działaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top