Chcesz mieć gęste brwi? 3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

To, jak wyglądają nasze brwi, zależy w dużej mierze od tego, jak o nie dbamy. Są trzy kluczowe aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę, jeśli chcemy mieć mocne, piękne i gęste brwi. Jednym z nich jest pielęgnacja, drugim makijaż, a trzecim? Sprawdź!

Nasza codzienna pielęgnacja skupia się przede wszystkim na twarzy i włosach, podczas gdy jedynym działaniem w obrębie brwi jest ich makijaż. To duży błąd, ponieważ nasze brwi wymagają takiego samego odżywienia, nawilżenia i regeneracji jak skóra i włosy.

Czy wiesz, że wpływ na to, jak wyglądają brwi ma nie tylko makijaż, ale też ich pielęgnacja i to, jak obchodzimy się z nimi np. podczas demakijażu? Tylko działanie na wszystkich tych trzech frontach jest w stanie zaowocować brwiami, które zachwycą swoim wyglądem – gęstością, grubością, kolorem i blaskiem. Poznaj trzy rzeczy, które mają wpływ na kondycję brwi i zadbaj o ich zdrowie (a w konsekwencji również wygląd) już dziś.

1. Czy wiesz, jak dbać o brwi?

Zdecydowanie najważniejszy krok do pięknych brwi to ich odpowiednia pielęgnacja – dostarczenie niezbędnych składników odżywczych, zregenerowanie, wzmocnienie i zadbanie o odpowiedni poziom nawilżenia. Te maleńkie włoski również potrzebują wsparcia we wzroście i ochrony przed uszkodzeniami, w czym pomóc może dobra odżywka do brwi lub naturalny olejek. Wybór metody zależy od nas.

Warto jednak pamiętać, aby dbać o brwi regularnie – tylko codzienna pielęgnacja brwi jest w stanie zapewnić im minimum niezbędnego wsparcia, dzięki któremu będą: mocniejsze, mniej podatne na uszkodzenia, bardziej elastyczne, grubsze, ciemniejsze. To właśnie pielęgnacja jest sposobem na szybszy wzrost brwi – wzmocnione cebulki nie tylko są lepiej ukorzenione, dzięki czemu brwi nie wypadają w nadmiarze, ale też działają efektywniej, przez co zauważalny jest ich wzrost.

2. Czy wiesz, jak malować brwi?

Kolejna ważna kwestia to makijaż brwi. I mogłoby się wydawać, że każdy z nas doskonale wie, jak pomalować brwi, żeby wyglądały dobrze – ważne jest wyznaczenie ich odpowiedniego kształtu, ukrycie niedoskonałości (np. ubytków), a także podkreślenie naturalnego koloru. Ważne, że efekt nie powinien być sztuczny i przerysowany. Im mniej kosmetyków, tym lepiej.

Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że równie ważne jest to, jakimi kosmetykami wykonujemy make-up. Jeśli użyjemy na naszych brwiach produktów, które mają dużo chemii w składzie (alkohole, parabeny, aluminium, metale ciężkie), prawdopodobnie się osłabią. Wybierajmy naturalne kosmetyki do makijażu np. o mineralnych formułach, wzbogacone o składniki odżywcze (olejki, witaminy) i bez zbędnych dodatków w składzie. Nasze brwi nam za to podziękują.

3. Czy wiesz, jak robić demakijaż?

Ostatnia kwestia to demakijaż. I choć mogłoby się wydawać, że przecież zmycie makijażu to nie jest nic trudnego, wiele osób właśnie w tym momencie niszczy swoje brwi. Pamiętajmy, że źle zrobiony demakijaż szkodzi. Po pierwsze, szkodzi nam niedokładne zmycie kosmetyków, które podrażniają, zalegając u nasady włosków. Po drugie, szkodzi nam zbyt energiczne zmywanie make-upu.

Bardzo ważne jest też to, jakimi kosmetykami robimy demakijaż – nie każdy produkt działa na naszą korzyść. Najlepiej do zmywania makijażu nadal sprawdzają się naturalne olejki, które usuwają nawet tłuste zabrudzenia i kosmetyki wodoodporne, jednocześnie pielęgnując brwi. Jeśli olejki nam nie odpowiadają, wybierajmy lekkie mleczka i płyny micelarne, a demakijaż róbmy delikatnie – bez pocierania i bez tarmoszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top